Fatih Terim’in cezası belli oldu! GS’den açıklama geldi!

gs fatih terim
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK)’ya sevk edilen Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’e verilen ceza belli oldu. Terim, 5 maç men ve para cezası aldı.

Fatih Terim neden ceza yedi?

GS Teknik Direktörü Fatih Terim’e verilen 5 maç men cezasının nedeni ise Fatih Karagümrük maçındaki olaylar oldu. Terim, Süper Lig’de Fatih Karagümrük ile oynadıkları karşılaşmada kırmızı kart görmüştü.

Fatih Terim’e verilen ceza ne?

TFF’den yapılan açıklamada teknik adama müsabakanın hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1, ihraç sonrası müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketleri sebebiyle 2 ve tedbire uymama eylemi gerekçesiyle 2 olmak üzere Fatih Terim’e toplamda 5 maç men cezası uygulanırken, aynı gerekçelerle toplamda 55 bin 500 lira para cezasına çarptırıldığı bildirildi.

Galatasaray’dan Fatih Terim’in cezasının ardından açıklama geldi!

Terim’e verilen cezanın ardından kulüpten cezayla ilgili bir açıklama geldi. GS’nin açıklaması şöyle:
“Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun, teknik direktörümüz Fatih Terim’e verdiği beş maçlık ceza hakkaniyet ölçülerine uygun değildir.
Söz konusu kararın, adil ve kamuoyu vicdanına uygun şekilde verilmesi amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu’na kulübümüz tarafından gerekli başvuru yapılacaktır.
Türk futbolunun üzerinde çirkin oyunların oynandığı şu günlerde, emsallerine göre verilen beş maçlık ağır cezanın Galatasaray’ı şampiyonluk yürüyüşünden uzaklaştırmak amaçlı yapılan maksatlı ve beyhude bir çalışma olduğu aşikârdır.
Bu cezayla birlikte, Covid-19 karantinası biter bitmez, idmansız şekilde Fatih Karagümrük – Galatasaray maçına verilen hakemin hangi maksatla atandığı açıkça ortaya çıkmıştır.
Camiamız, bu senaryoyu bir yerlerden hatırlamaktadır. Adalet ve hukuk ekseninde mücadelesini sonuna kadar sürdürecek olan camiamız kirli düzeni bozacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Yorumlar kapalı.