Şarkıcı Yudum kimdir? Çocukları ve eşi Erol Koral kimdir, ne iş yapıyor?

yudum kimdir
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Asıl ismi Yudum Tatar olan bir zamanların meşhur şarkıcısı Yudum’un kim olduğu, aslen nereli, kaç yaşında, kiminle evli olduğu, eşinin mesleği ve çocukları, Demet ve Alişan ile programının konuğu olmasının ardından merak konusu oldu.

Yudum Tatar kimdir?

Sevilen türkücü Yudum, 1978 doğumlu ve aslen Erzincanlı. Dedesi ise Halk Ozanı Enver Tatar’dır. Ardahan doğumlu sanatçı 6 aylık iken ailesi İstanbul’a göç etmiştir.

Müzisyen bir aileden olan Yudum’un dedesi babası ve ailenin tüm bireyleri en az bir enstrüman çalmakta aynı zaman seslendirmektedir.

Henüz 6 yaşında iken eğitim almaya başlamadan bağlama çalmaya başlamıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı mezunudur.

11 yaşında iken İstanbul Gülhane’de ses yarışmasına katılmış ve kazanarak Altın Lale ödülünün sahibi olmuştur. Ortaokul ve Lise eğitiminde İTÜ’de tamamlamıştır. İlk müzik dünyasına Nejat Alp’e ait olan Nerdesin isimli şarkıya düet yaparak adım atmıştır. Ardından Ulus Müzik ile anlaşmış ve profesyonel müzik kariyerine adım atmıştır.

1998 senesinde ilk albümü Bir Yudum Sevgi ile 350 Bin satış rakamına ulaşmıştır. Daha sonra 2000’de Yaban Gülü, 2003’te Yollar Hasta Ben Yorgunum, 2007’de Türlü Türlü, 2009’da Haber Saldım, Cumartesi ve Yetmedi albümleri ile ciddi bir müzik sever kitlesine ulaşmıştır.

2001 yılında İstanbul Avcılarda T.C Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Yudum Müzik Merkezini kurmuştur. Ayrıca Küçükçekmece Özel Yudum Müzik Merkesi şubesi açmıştır.

Haliç Üniversitesi’nde Yüksek Lisans yapmıştır. İlerleyen dönemlerde müzik alanında akademik kariyer yapmak istemektedir.

Yudum’un eşi kimdir, kaç çocuğu vardır?

Yudum’un kocası Erol Koral’dır. Yudum’un 2013 doğumlu olan Karen Asel isminde bir kızı vardır.

Yudum, kızı Karen Asel ile klipte oynamıştı!

Türk halk müziğinin sevilen ismi Yudum, 2017 yılında ‘Şansıma’ sözü ve müziği Yudum’a ait olan parçaya Ekrem Düzgünoğlu yönetmenliğinde bir de klip çekilmişti. Klipte, Yudum’a 4 yaşındaki kızı Karen Asel eşlik etti.

Karen Asel, annesi Yudum'la klipte oynamıştı
Karen Asel, annesi Yudum’la klipte oynamıştı

Erol Koral kimdir? Ne iş yapar?

1961 Bayburt doğumlu olan Koral, İlk, Orta ve Lise tahsilini İstanbul’da tamamladıktan sonra Kiev National Üniversitesinde 1998-2002 yılları arasında İnşaat Mühendisliği bölümünü başarıyla bitirerek yurda döndü.

Vatani Görevini Sakarya ‘da kısa dönem olarak tamamlayan Koral, yaklaşık 15 yıl Profesyonel Futbol hayatına devam etti. Süleymaniye Sirkeci, Tarsus İdman Yurdu ve Trabzon Spor ‘ da spor yaşamını sürdürdükten sonra İş hayatına atıldı.

Kendi Şirketleri olan; BARAY İNŞAAT VE İMAJ İNŞAAAT firmalarında Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş yaşamını halen devam ettirmektedir. Minibüsçüler Dernek Başkanlığı, Esnaf Başkanlığı görevlerinin yanı sıra, İstanbul’da Bayburt Şair Zihni Dernek üyeliği ve Dikmetaş Köyü Derneği üyeliklerinde sosyal ve kültürel faaliyetlerin ve hemşerilerinin yanında yer aldı.

Yudum'un eşi Erol Koral
Yudum’un eşi Erol Koral

Koral 2015 yılında Bayburt’tan Ak Parti Milletvekilliği aday adaylığı için başvuru yapmıştır.

Evli ve 5 çocuk babası olan Koral, İngilizce bilmektedir.

Yorumlar kapalı.