#Al/Sat işlemlerinde kazanmak için 7 Altın Kural… #altınbileklik 2022

#altınkolye #altınbileklik #altınyüzük #altinkolye #hilalaltınbilek #altınküpe #altıniğne #altıntakı #altınbilezik #altınkaplamabilezikler #altınkaplamakolye #altınset #14ayaraltın #altınbileklikmodelleri #altınzincir

412 Kişi Okudu – 100 Kişi Beğendi Sende beğen…

Kanaliz ekranlarından herkese merhaba! Yeni bir video ile yine sizlerle beraberiz. Bu hafta sizler için alım satımlarda uygulanması gereken, olmazsa olmaz kurallardan oluşan bir video hazırladık.

Destek olmak için bu kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCNrTxj3Qq3OJ8QdUQZxQ9eQ/join

İşlemlerinizin çoğu zararla sonuçlanıyor ve nerede yanlış yaptığınızı anlayamıyorsanız, bu video tam size göre… Kârınızı maksimize, zararınızı minimize etmek için, AL/SAT işlemlerinde dikkat etmeniz gereken 7 altın kural belirledik.
Peki bu 7 altın kural nedir? İlk kural, uygun seviyeden işleme giriş yapmaktır. Traderların en çok zorlandığı konulardan bir tanesi, işleme giriş noktasını belirleyebilmektir. Eğer yanlış bir seviyeden alım yapılmışsa, fiyatlar beklenilen yönün aksine hareket ettikçe, korku ve panik başlar ve nihayet büyük zararla işlem kapatılmak zorunda kalınır. Bu duruma düşmemek için bazı satın alma seviyelerini belirleme metotları bulunmaktadır. Bunlardan birincisi trend yönünde işlem yapmaktır. Trend yönünde işlem yapabilmek için grafikte belirgin bir trend oluşumu gözlenmelidir. Trend çizgisine ilk iki temastan sonraki her temas alım fırsatı olarak değerlendirilebilir.
Uygun seviyeden işleme girmek için kullanılan ikinci yöntem, Trend değişim yönünde AL/SAT yapmaktır. Trend yönünde işlem yapabilmek için grafikte yine belirgin bir trend oluşumu gözlenmelidir. Trend çizgisinin yukarı yönlü kırılımı, alım fırsatı olarak değerlendirilebilir.
Üçüncü işleme giriş yöntemi, Range Trading’tir. Fiyat hareketleri belirli bir destek ve direnç arasında salınıyorsa bu yöntem tercih edilir. Yine burada da Destek ve Direnç hattına ilk iki temastan sonraki her temas al/sat fırsatı olarak değerlendirilebilir.
Dördüncü işleme giriş yöntemi, Breakout Trading’tir. Grafikte, İkili Dip, Yükselen Üçgen gibi herhangi bir formasyon oluşumu söz konusu ise bu yöntem tercih edilir. Formasyon direncinin yukarı yönlü kırılması, alım fırsatı olarak değerlendirilebilir.
Beşinci işleme giriş yöntemi, Pullback Trading’tir. Breakout Trading zaman zaman riskli pozisyonlar alınmasına neden olmaktadır. Çünkü grafiklerde bazen boğa veya ayı tuzağı da denen sahte kırılımlar yaşanmaktadır. Bu gibi tuzaklara düşmemek için, fiyatların kırılan direnç hattına pullback yapmasından sonra yükselişini sürdürdüğünü görmek, daha ihtiyatlı bir yaklaşım olması nedeniyle, alım fırsatı olarak değerlendirilebilir.
Altıncı işleme giriş yöntemi, uyumsuzlukları kullanmaktır. Bazen fiyat hareketleri ile göstergeler birbirine ters düşer. Fiyat daha düşük dip yaparken, gösterge daha yüksek dip yapabilmektedir. Ya da tam tersi fiyat daha yüksek dip yaparken, gösterge daha düşük dip yapabilmektedir. Bu gibi durumlarda ikinci fiyat dipleri alım fırsatı olarak değerlendirilebilir.

#Al/Sat işlemlerinde kazanmak için 7 Altın Kural… #altınyüzük 2022

altın,altın yorumları,gramaltın,teknik yorum,dolar,cumhuriyet altın,dolar hareketi,çeyrek altın,ekonomi,bilezik

By mabeltoz

Ben mabel ekonomi haberleri yazarıyım.Haberdetay sitesinde yazarlık yapıyorum ekonomi alnında kendimi geliştirmeyi hedefleyen ve edindiğim bilgileri insanlarala paylaşmak istiyorum. Yazılarla ilgili yorumlarını eksik etmeyin lütfen.

15 thoughts on “#Al/Sat işlemlerinde kazanmak için 7 Altın Kural… #altınkolye 2022 Haber Detay”
 1. Emeginize saglik kar almayi yapamadigim icin zarar ediyorum kar almak derken karımi almaliyiz komple rakamı cikarmalimiyiz

 2. benim coin scalp stratejim:
  1- 1 GÜNDE EN FAZLA 2 İŞLEM AÇILACAK

  2- KESİNLİKLE HACİMLİ COİNLERDE VE BTC NİN HAREKETİ YÖNÜNDE İŞLEM AÇILACAK

  3- 5 DAKİKALIK GRAFİKTE CANDLES MUM VE RSİ BANT (30-70-14) MTF EMA 30 DK GRAFİK VE 100 MUMLUK ORTAMA OLACAK

  4- İŞLEME GİRMEK İÇİN MUMLAR KESİNLİKLE RSİ BANDA DEĞECEK VE MÜMKÜN MERTEBE EMA YA YAKIN OLACAK

  5- STOPLOSS EN AZ 1,5 ATR OLACAK VE RİSK ÖDÜL ORANI 1:3 DEN AŞAĞI OLMAYACAK

 3. Hocam video süper emeğinize sağlık bir sorum olucak.trend yönünü işlem yaptığımız zaman diliminde mi belirlemeli yoksa günlükte mi teşekkürler

Bir Cevap Yazın

Bildirimlere İzin Ver    Tamam Hayır Teşekkürler