#BAYRAKTAR TB-3 SON AŞAMAYA GELDİ ! SELÇUK BAYRAKTAR İLK UÇUŞ İÇİN TARİH VERDİ ! SONUNDA GELİYOR ! #Tarih 2022

#tarih #kpsstarih #tarihi #tarihieser #tarihiyerler #tarihbilgileri #tarihhaberleri #tariholayları #tarihteneoldu #tarihbilgileri

932 Kişi Okudu – 165 Kişi Beğendi Sende beğen…

Ayrıcalıklardan yararlanmak ve bizleri desteklemek için bu kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCLWlEdJSH2h5-BSpiFl1Qqw/join

Yerli ve milli bir anlayışla mavi vatanın müdafası için geliştirilerek üretilen tcg anadolunun en kritik silahlarından birisi olan bayraktar tb-3 siha için geri sayım başladı. Türk donanmasının gücüne güç katacak dev savaş gemisi tcg Anadolu envantere girmek için hazırlanırken bu gemide konuşlanacak insansız hava araçları da birer birer belli olmaya başladı. Baykar tarafından tb-2 sihanın kanatları katlanır yeni bir modeli olarak geliştirilen tb-3 bu özelliği sayesinde gemi güvertesinde ve hangarlarda çok daha az yer kaplayarak daha fazla sayıda sihanın görev yapabilmesine imkan tanıyacak.

Dünyada sadece süper güç sayılan devletlerin sahip olabildiği bir teknoloji olan katlanır kanatlı hava araçları uçak gemilerinde yoğun olarak kullanılıyor. Bu sayede az yer kaplayan hava araçlarından uçak gemisinin hangarında çok daha fazla sayıda taşınması mümkün olabiliyor. İşte bu konsepti yerli siha gemimiz tcg Anadolu için uyarlayan baykar makine uzun süredir sürdürdüğü hummalı çalışmalarda yavaş yavaş sona yaklaşıyor. İlk uçuş için hazırlık yapan tb-3 sihamızın hızlı bir şekilde yapılacak testleri tamamlayarak tcg Anadolu gemimizde hizmete girmesi isteniyor.

Türk savunma sanayinin gözbebeği şirketlerden olan baykar makinanın yeni insansız hava aracı tb-3 ile ilgili bilgiler dünyayı şaşırtmayı başardı.
Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, TB3’lerle ilgili, “Bayraktar TB3 diye uçak gemisine inip kalkan yani gemi platformlarına da inip kalkan ve o sınıfta benzeri olmayan bir uçak diye geliştirildi.
Kanatları katlanıyor. Uçak gemisine iniyor. 1200 kilogram civarında, daha ağır mühimmatlar taşıyabiliyor. O çalışmalar devam ediyor” açıklamasında bulunmuş ve herkesi heyecanlandırmıştı.

BAYKAR Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar’ın sosyal medya hesabından yaptığı “TEI’nin geliştirdiği milli tasarım, yerli üretim uçak motoru. Dünyada bu sınıfta açık ara en yüksek performans değerlerine sahip uçak motoru. Nasıl derseniz; Test ettik, kıyasladık… AKINCI ve Bayraktar TB3’e güç verecek!” Açıklaması ise tb-3 sihanın yerli motorla uçaçağı anlamına geliyor . baykar’ın tcg anadoluya özel geliştirdiği hava aracının gözetleme ve hedefleme podu da yerli olacak. Aselsan tarafından üretilen cats flir sistemi yada daha yeni bir ürün tb-3’ün gözleri olarak kullanılacak ki bu da ihracat kısıtlamalarına tabi olmayacak demek. Yani Türkiye bayraktar tb-3 sihayı istediği ülkeye satmakta özgür olacak.

Ayrıca TEKNOFEST’in de yönetim kurulu başkanı olan selçuk bayraktar Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi’nde bir sunum yaptı.

Baykar’ın yerli olarak geliştirip ürettiği insansız hava sistemleri hakkında sunum yapan Bayraktar, “Biz burada yola çıkarken Türkiye’de ‘biz bunları ancak dışarıdan alabiliriz’ diyen bir anlayış mevcuttu. Yani biz ve savunma sanayisini düşünecek olursak büyük ölçekte, büyük oranda yüzde 85’in üzerinde yurt dışına bağımlılık söz konusuydu. Biz ne yaparsak yapalım muhakkak fikri hakları ve tasarımı bize ait olsun, özgün olsun dedik. İlk gün belki en iyi eseri geliştirmesek de kendimize has bir eseri geliştirmiş olacağımızdan, bu var olan özgüven problemini de bir anlamda yüksek teknolojideki açmış oluruz anlayışıyla yola çıktık.” diye konuştu.

Selçuk Bayraktar ürettikleri sistemlerin kritik tasarımlarına dikkat çekerek konuşmasına şöyle devam etti:

“Ürünün, fikri hakları bizde olacak ve bunun yanında kimseye de benzemeyecek. Bundan daha önemlisi benim daha fazla önem verdiğim husus yerleşik düzen çarpık ve yanlış yollara sahip olsa bile biz hem inancımız gereği hem anlayışımız gereği dedik ki; asla bu girdiğimiz yolda etik ve ahlaktan ayrılmayacağız. Yani ne yaptığınızdan daha önemlisi bunu nasıl yaptığımız. Şayet o yollara başvuracak olsak o yollara tevessül edecek olsak belki kısa dönemde karlı çıkabilirsiniz ama orta ve uzun vadede asla başarılı olmanız, bereketli, insanlığın faydasına bir sonuç elde etmeniz mümkün değil. O yüzden ben buradaki genç arkadaşlarıma bunu özellikle tavsiye etmek istiyorum.

#savunmasanayi
#iha
#siha
#tb3
#tb2
#selçukbayraktar
#teknofest
#tsk
#sondakika
#sondurum
#akıncı
#tcganadolu
#savunma
#donanma
#baykar
#ssb
#msb

#BAYRAKTAR TB-3 SON AŞAMAYA GELDİ ! SELÇUK BAYRAKTAR İLK UÇUŞ İÇİN TARİH VERDİ ! SONUNDA GELİYOR ! #tarihbilgileri 2022

kpss tarih,tarih 2022,isem tarih,kpss tarih 2022,benim hocam tarih,ramazan hoca tarih,ayt,tyt,islamiyet öncesi türk tarihi,isem tv,kpss videoları,kpss vatandaşlık videosu,isem yayın,benim hocam 2022,benim hocam kpss

By admin

2 thoughts on “#BAYRAKTAR TB-3 SON AŞAMAYA GELDİ ! SELÇUK BAYRAKTAR İLK UÇUŞ İÇİN TARİH VERDİ ! SONUNDA GELİYOR ! #Tarih 2022 Haber Detay”

Bir Cevap Yazın

Bildirimlere İzin Ver    Tamam Hayır Teşekkürler