#BORSA İSTANBUL’DA ERKEN BAHAR DEVAM EDER Mİ? – 18.04.2022 | GÜNLÜK PİYASA YORUMU #Piyasahaberleri 2022

#piyasahaberleri #altın #dolar #bitcoin #altcoin #borsa #bist100 #bist30 #altınsondurum #borsaneolur #hisseanaliz #dolarneolur #dolarhaber #altınhaber #bitcoinhaber #piyasabilgi #piyasa

447 Kişi Okudu – 74 Kişi Beğendi Sende beğen…

#ABONEOL, PİYASALAR VE YATIRIMLA İLGİLİ TÜM GELİŞMELERDEN ANINDA HABERDAR OL: http://bit.ly/2Tl42Wv

18.04.2022 | Piyasalarda Bugün:

📌Dünya piyasaları tahvil ve hisse senedinin birlikte değer kaybettiği zor bir dönemden geçiyor. Şiddetini artıran savaş, rekor yüksek enflasyon ve şahinleşen Merkez Bankaları tahvil ve hisse senedinden kaçışı tetikliyor. Kasım ayından beri portföylerin çeşitlendirilmesi için önerdiğimiz emtia bu süreçten fayda sağlayan tek varlık grubu.

📌Dünyanın en güvenli yatırım aracı olarak kabul edilen uzun vadeli ABD tahvilleri sene başından beri %15-20 değer kaybetti. Son 10 yılın galibi Nasdaq %15 geriledi. Buna karşın emtia %34 yukarıda.

📌Yeni zirveler görmeye devam eden Borsa İstanbul yılın pozitif sürprizi. Savaşın ödemeler dengesi, enflasyon ve büyüme cephelerinde yarattığı devasa zarara rağmen MSCI Türkiye Nisan ayında %11, sene başından beri %22 getiri ile dünyanın en çok kazandıran endeksleri arasında arasında yer alıyor.

📌Yabancı yatırımcının istikrarlı olarak satmasına rağmen Borsa İstanbul’un yükselişinde finansal baskılamadan kaçıp servetini korumak isteyen yerleşik yatırımcının hisse senedine yönelmesi etkili oluyor.

📌Ayın sürprizi ise hiç şüphesiz Türkiye bankalarından geliyor. Son 10 yıldır istisnai bir kaç dönem haricinde borsanın gerisinde kalan bankalar son bir ayda %24 artış ile sanayi hisselerinin iki katı getiri sağladı.

📌ABD vadelileri ve Asya piyasaları Borsa İstanbul’da satıcılı bir açılışa işaret ediyor. Ancak geçen hafta sertleşen küresel satışlara rağmen Borsa İstanbul’un yeni zirve yapmasını teknik olarak boğa sinyali olarak görüyoruz. Pozitif ayrışma devam ederse şaşırmayız. Endeks için destek ve direnç seviyeleri 2,450 ve 2,500. Dolar bazında 172 direnç seviyesi izlenecek.

📌Zorunlu karşılıklarla ilgili düzenlemeyi bankalar için negatif olarak görüyoruz. Ama güçlü kar beklentisi ve düşük değerlemeler nedeniyle satışın sınırlı olmasını bekliyoruz.

📌Bugün hareketlenmesini beklediğimiz hisseler: Akbank, Alarko, Anadolu Efes, Emlak GYO, Garan, Mavi, Şok Marketler, Şişe, Tüpraş, Tofaş Fabrika, THY, TSKB.

#PiyasaDinle

Bizi takip edin!
https://www.isyatirim.com.tr

https://www.instagram.com/isyatirim
https://www.facebook.com/isyatirim

KISACA İŞ YATIRIM
İş Yatırım, portföy yönetimi, varlık yönetimi, yatırım ortaklığı ve girişim sermayesi alanlarında sahip olduğu stratejik iştirak yapısıyla sermaye piyasalarındaki lider kimliğini pekiştirmektedir. İş Yatırım’ın merkezi Londra’da yer alan ve sermayesinin tamamına sahip olduğu Maxis Investments Ltd unvanlı bir aracı kurum iştiraki de bulunmaktadır.

Türkiye’nin en geniş kurumsal ve bireysel müşteri tabanına sahip olan İş Yatırım’ın dokuzu İstanbul (Ataşehir, Güneşli, Kalamış, Levent, Maltepe, Maslak, Nişantaşı, Taksim, Yeşilyurt), üçü Ankara’da (Ankara, Anadolu, Başkent) ve üçü İzmir’de (İzmir, Ege, 9 Eylül) olmak üzere, Adana, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep ve Kayseri ile beraber toplam 22 şubesi bulunmaktadır.

YASAL UYARI: Bu kanaldaki video ve yayınlanan diğer tüm içerikler “İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.” tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve sermaye piyasasındaki alım satım kararlarınızı destekleyecek yeterli bilgiyi içermeyebilir.

#BORSA İSTANBUL’DA ERKEN BAHAR DEVAM EDER Mİ? – 18.04.2022 | GÜNLÜK PİYASA YORUMU #piyasabilgi 2022

finans,piyasa yorumları,küresel piyasalar,finans ve borsa,borsa,pyaasa full movie,teknikanaliz,bankalar,enflasyon,a para canlı,benzim zam,yayın,resmigazete,son dakika haberleri,ekonomi yorumları,konut kredisi,viop,yatırım yapmak,faiz,toki,borsa istanbul,tahvil faizleri,dolar ne olacak,gram altın

By aslankoz

Merhaba ben aslan sizlere bilgiler sunmak için burdayım sizlerde değerli yorumlarınız bekliyorum.

4 thoughts on “#BORSA İSTANBUL’DA ERKEN BAHAR DEVAM EDER Mİ? – 18.04.2022 | GÜNLÜK PİYASA YORUMU #Piyasa 2022 Haber Detay”

Bir Cevap Yazın

Bildirimlere İzin Ver    Tamam Hayır Teşekkürler