#ERDEMLİ’DE “SAĞLIK HER YERDE” PROJESİ 11 OKULDA UYGULANACAK #Sağlıkhaberleri 2022

#sağlık #sağlıklıbeslenme #sağlıklı #sağlıklıtarifler #sağlıklıhayat #sağlıklıtabaklar

17 Kişi Okudu – 3 Kişi Beğendi Sende beğen…

ERDEMLİ’DE “SAĞLIK HER YERDE” PROJESİ 11 OKULDA UYGULANACAK
Mersin’in Erdemli ilçesinde, Erdemli Kaymakamlığı himayesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Erdemli Devlet Hastanesinin destekleriyle , Kanunu Mesleki Teknik Anadolu Lisesi koordinesinde hazırlanan “Sağlık Her Yerde” projesi kapsamında, öğrenciler ve veliler sağlıklı yaşam konusunda bilgilendirildi.
Erdemli’ye bağlı Üçtepe mahallesinde, Üçtepe ilkokulu ve ortaokulunda düzenlenen “Sağlık her Yerde” etkinliğine Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, Erdemli Devlet Hastanesi Başhekim yardımcısı Doç. Dr. Mesut Yeşilova, Okul Müdürleri, Sivil toplum kuruluşlarının başkanları, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
Proje hakkında bilgi veren Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, “ Erdemli’de Kaymakamlığımız himayesinde ve İlçe Müdürlüğümüz koordinesinde hazırlanan “Sağlık Her Yerde” projesi kapsamında bugün üçtepe ilkokulumuzda etkinlik düzenliyoruz. İlçemizde 11 okulda düzenlenecek olan projemiz öğrencilerimiz ve velilerimiz için çok önemli bir proje. Devlet Hastanemizde görevli hemşire ve doktorlarımız ile birlikte Sağlık Meslek lisesi öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz okullarımıza gelerek velilerimizi ve öğrencilerimizi sağlıklı yaşam konusunda bilgilendiriyor. Yapılan muayene ve sağlık kontrolleri ile velilerimiz ve öğrencilerimiz sağlık konusuna daha dikkatli yaklaşmalarına neden oluyor. İnsan sağlığı bizim için çok önemli ve bu konuda okullarımızda da öğrencilerimizi bilgilendiriyoruz. Ben bu projede yer alan Erdemli Devlet Hastanesi idarecilerimize, Sağlık Meslek Lisesi öğretmenlerimize ve öğrencilerine çok teşekkür ederim” dedi.
Okul bahçesine kurulan tansiyon ölçüm bölümünde tansiyonlarını ölçtüren veliler ise, “ sağlık her yerde uygulaması gerçekten çok güzel bir uygulama. Okula gelen sağlıkçılarımıza tansiyonumuzu ölçtürdük. Nasıl beslenmemiz ve nasıl bir yaşam sürmememiz gerektiğini bize söylüyorlar. Emeği geçenlere çok teşekkür ederiz” dedi.
Üçtepe İlkokulu Müdürü Hasan Gödelek ise, “ Sağlık her yerde projesinin bir parçası olan okulumuzda düzenlenen bu etkinliğe katılan herkese çok teşekkür ederim. Öğrencilerimiz ve velilerimiz sağlık konusunda bilgilendiriliyorlar. Sağlık yaşam konsunda bilgi sahibi oluyorlar. Sağlık konusu çok önemli olduğu için bu projeye çok değer veriyoruz. Projeyi hazırlayan ve uygulamaya koyan herkese ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.
Konuşmaların ardından, proje kapsamında Sağlık Meslek Lisesi öğretmenleri tarafından öğrencilere sağlıklı beslenme konusunda bilgiler verildi.

#ERDEMLİ’DE “SAĞLIK HER YERDE” PROJESİ 11 OKULDA UYGULANACAK #sağlıklıhayat 2022

c vitamini hastalık,5 dakikada sağlık,süper ilaç,sağlık olumlamaları,canan karatay,aspirinin faydaları,aspirinle yüz maskesi,c vitamini kalp,kalp c vitamini,beden sağlık veren olumlamalar,süper ilaç aspirin,aspirinin cilde faydaları,aspirin kullanma kılavuzu,yavuz yörükoğlu

By gamzeyilmaz

Finan ve yemek tariflerinde sizlere yazı yazıyorum ben gamze haber detay sitesinde yazarım. Uzun yıllardır yazarlık yapıyorum. Yazmayı insanlara bilgilendirmeyi seviyorum.

Bir Cevap Yazın

Bildirimlere İzin Ver    Tamam Hayır Teşekkürler