#FED SONRASI RAHATLAMA KISA SÜRDÜ – 06.05.2022 | GÜNLÜK PİYASA YORUMU #Piyasahaberleri 2022

#piyasahaberleri #altın #dolar #bitcoin #altcoin #borsa #bist100 #bist30 #altınsondurum #borsaneolur #hisseanaliz #dolarneolur #dolarhaber #altınhaber #bitcoinhaber #piyasabilgi #piyasa

545 Kişi Okudu – 87 Kişi Beğendi Sende beğen…

#ABONEOL, PİYASALAR VE YATIRIMLA İLGİLİ TÜM GELİŞMELERDEN ANINDA HABERDAR OL: http://bit.ly/2Tl42Wv

06.05.2022 | Piyasalarda Bugün:

📌ABD tahvil ve hisseleri Fed sonrası yaşanan rahatlama yükselişini fazlasıyla geri verdi. ABD 10 yıllık tahvil faizleri % 3,05 ile 2018 Kasımından beri gördüğü en yüksek seviyeye ulaştı. Teknoloji hisselerindeki sert satış ile Nasdaq ayı piyasasına girdi. S&P 500 kritik 4,100 desteğine yakın seviyelerde işlem görüyor.

📌Borsa İstanbul saat farkının da etkisiyle dünyadan pozitif ayrışmaya devam ediyor. Sanayi öncülüğündeki yükselişe bankalar katılamıyor. Kardemir, Koza Altın, Petkim, Şişecam, Tekfen, THY, Tofaş Fabrika, Tüpraş, Vestel, Vestel Beyaz yükselişte öncü konumda. Eregli, Koç Holding negatif ayrışan az sayıda hisse arasında.

📌ABD ve Avrupa vadelileri Borsa İstanbul’da satıcılı bir açılış bekliyoruz. Endeks için destek ve direnç seviyeleri 2.450 ve 2.490. Satışın sertleşmesi durumunda kısa vadeli yatırımcılar için zarar-durdurmak için 2.400 seviyesi kullanılabilir.

📌Beklentilerin çok üzerinde gelen Şişecam sonuçlarına pozitif tepki bekliyoruz.

📌Dünya borsalarında sert satışlar nedeniyle demir-çelik, otomotiv, havacılık hisselerinde endekse göre daha zayıf seyir bekliyoruz. Kurun yükselişi banka hisselerini baskılamaya devam edebilir.

#PiyasaDinle

Bizi takip edin!
https://www.isyatirim.com.tr

https://www.instagram.com/isyatirim
https://www.facebook.com/isyatirim

KISACA İŞ YATIRIM
İş Yatırım, portföy yönetimi, varlık yönetimi, yatırım ortaklığı ve girişim sermayesi alanlarında sahip olduğu stratejik iştirak yapısıyla sermaye piyasalarındaki lider kimliğini pekiştirmektedir. İş Yatırım’ın merkezi Londra’da yer alan ve sermayesinin tamamına sahip olduğu Maxis Investments Ltd unvanlı bir aracı kurum iştiraki de bulunmaktadır.

Türkiye’nin en geniş kurumsal ve bireysel müşteri tabanına sahip olan İş Yatırım’ın dokuzu İstanbul (Ataşehir, Güneşli, Kalamış, Levent, Maltepe, Maslak, Nişantaşı, Taksim, Yeşilyurt), üçü Ankara’da (Ankara, Anadolu, Başkent) ve üçü İzmir’de (İzmir, Ege, 9 Eylül) olmak üzere, Adana, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep ve Kayseri ile beraber toplam 22 şubesi bulunmaktadır.

YASAL UYARI: Bu kanaldaki video ve yayınlanan diğer tüm içerikler “İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.” tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve sermaye piyasasındaki alım satım kararlarınızı destekleyecek yeterli bilgiyi içermeyebilir.

#FED SONRASI RAHATLAMA KISA SÜRDÜ – 06.05.2022 | GÜNLÜK PİYASA YORUMU #piyasabilgi 2022

finans,piyasa yorumları,küresel piyasalar,finans ve borsa,borsa,pyaasa full movie,teknikanaliz,bankalar,enflasyon,a para canlı,benzim zam,yayın,resmigazete,son dakika haberleri,ekonomi yorumları,konut kredisi,viop,yatırım yapmak,faiz,toki,borsa istanbul,tahvil faizleri,dolar ne olacak,gram altın

By oguzboz

Merhaba ben oğuz sizlere bilgilerimi yazmak için haberdetay sitesinde yazar olarak başladım.Haber ve son dakika haberlerini video olarak sizlere sunacagım yazılarla ilgili yorumlarını lütfen benimle paylaşın.

5 thoughts on “#FED SONRASI RAHATLAMA KISA SÜRDÜ – 06.05.2022 | GÜNLÜK PİYASA YORUMU #Piyasa 2022 Haber Detay”
  1. ÇEKMEKÖY TAŞDELEN 130 M2 SATILIK 3+1 ORMAN MANZARALI DAİRE

    EN GÜVENLİ LİMAN GAYRİMENKUL…

Bir Cevap Yazın

Bildirimlere İzin Ver    Tamam Hayır Teşekkürler