Son Dakika Haberler

Resmin büyük halini görmek için tıklayın

13 Eylül 2022 - 18:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Namaz Kılarken Bir Adama Yılan Saldırdı, Bakın Ne Yaptı…

inançlarda çeşitli yanıtları bulunmaktadır. Fakat her türlü inanç ve dinde sebepsiz bir yere yılan dahil herhangi bir canlı ö-ldür-ülme-melidir. Burada sebepsiz derken kişiye göre sebeplerden değil Allahın buyurduğu sebeplerden bahsediyoruz.

Aynı zamanda herhangi bir canlıyı mutlak ve sebepsiz yere öldürmeyi emreden rivayetler ya asılsızdır ya da herhangi bir peygambere ait değildir. Ayrıca bir sonuca varabilmek için o konuyla ilgili rivayetlere bütünüyle bakmak gerekmektedir. Birçok dini kaynağa göre yılanların zehirli ve saldırı durumunda olduğu zamanlarda ö-ldür-ülme-leri emredilmiştir. Evlerde insanlarla beraber yaşayan ve hiçbir zararı olmayan yılanların öl-dürü-lmesi ise yasaklanmıştır. Burada dikkat edilmesi gerekilen nokta yılanın zehirli olup olmaması ve aynı zamanda saldırma tehlikesinin olup olmamasıdır. Çünkü zehirli yılanların ze-hirleri hedefteki canlıyı ya felç etmekte ya da öldürmektedir. Elbette size herhangi bir zararı yoksa kesinlikle dokunmamak gerekmektedir. Çünkü her canlı gibi yılanında ekolojik sistem içerisinde bir görevi ve önemi bulunmaktadır. Eğer insana zarar verecekse, evine saldırmışsa, ha-yatı-nı tehdit ediyorsa canını korumak için tüm yılan cinsini değil sadece o yılanı öl-dür-meye müsaade vardır. Kim yılan görür de öl-dürmez-se, bizden değildir. ifadesi kesinlikle doğru değildir. Ancak ze-hirli bir yılan yerleşim alanlarına girer, birileri onu görüp öldürmediği veya haber vermediği takdirde yılan gidip birilerinin ölümüne sebep olacaksa o kişinin bu umursamazlığı affedilecek değildir.Müslim’in bir rivayetinde Hz. Aişe şöyle demiştir: “Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm beş fâsığın Hill’de ve Harem’de öldürülmesini emretti.” Ebu Davud, Ebu Hureyre radıyallahu anh’tan kaydettiği bir rivayetinde, karga yerine “yılan” demiştir.4905 – İbnu Mes’ud radıyallahu anh anlatıyor: “Biz, Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm ile birlikte Mina’da iken, Velmürselât suresi nâzil oldu. Aleyhissalâtu vesselâm onu okuyordu. Ben onu, kendi ağızlarından öğrendim. Mübârek ağızları henüz surenin rutûbetini taşırken, üzerimize bir yılan sıçradı. Aleyhissalâtu vesselâm:

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
Bildirimlere İzin Ver    Tamam Hayır Teşekkürler