#Oscar tokadı kripto para oldu | TeknoZone #25 2022 #kriptoparahaberleri

#kriptopara #kriptoparahaberleri #kriptoparahaber #kriptoparadunyasi

10 Kişi Okudu – 3 Kişi Beğendi Sende beğen…

#willsmith #nft #elonmusk

Will Smith’in Oscar tokadının kripto paraya dönüştürülmesi, tabut dansı videosunun NFT olarak satışa çıkması, Tesla’nın lityum madenciliği işine gireceği iddiaları, güneş enerjisinden güç alacak olan yeni Bitcoin madenciliği tesisi ve daha fazlası… Akşam TV Teknoloji Editörü Doğa Yurduneri, TeknoZone’un yirmi beşinci bölümünde teknoloji ve bilim dünyasının en yeni gelişmelerini anlatıyor.

Son dönemlerde teknoloji dünyasında şaşkınlık yaratan en önemli gelişme, tarihin NFT olarak 2,9 milyon dolara alıcı bulan ilk ‘tweet’inin Türk asıllı sahibi Sina Estavi’nin elinde patlaması oldu. Yaşanan gelişme, NFT pazarına olan güvende ciddi bir sarsılmaya yol açtı. Benzer şekilde, Will Smith’in Oscar töreninde ünlü komedyen Chris Rock’a attığı tokadın ‘memecoin’ formunda bir kripto paraya dönüştürülmesi de dikkat çeken gelişmeler arasındaydı. Geçici bir yükseliş yaşayan kripto paradan, yalnızca 1 yatırımcı kâr edebildi.

Bugüne kadar yüzlerce esprili sosyal medya paylaşımına konu olan popüler tabut dansı videosunun NFT’ye dönüştürülmesi de son dönemlere damgasını vuran gelişmelerden biri oldu. Elon Musk’ın Tesla’nın lityum madenciliği işine girebileceğini açıklaması ise özellikle otomotiv sektöründe yaşanan hammadde ve tedarik krizinin ciddi boyutlara ulaştığını gözler önüne serdi. Akşam TV Teknoloji Editörü Doğa Yurduneri, TeknoZone’un yeni bölümünde tamamen güneş enerjisinden güç alacak olan yeni Bitcoin madenciliği tesisinden Tesla’nın çalışanlara özel geliştirdiği uygun fiyatlı Model Y aracına kadar teknoloji ve bilim dünyasının tüm yeni gelişmelerini Akşam TV izleyicileri için anlattı.

Tarihin ilk ‘tweet’i, sahibinin elinde patladı! NFT’ye gelen teklif, beklentinin altında kaldı…

Twitter tarihinin kurucusu Jack Dorsey tarafından atılan ilk ‘tweet’ine ilişkin NFT, Türk asıllı sahibi Sina Estavi’nin elinde patladı. Yaklaşık 2,5 milyon dolara alınan ve 46 milyon dolara tekrar satışa çıkarılan NFT, en fazla 6 bin 200 dolar teklif aldı.

Popüler tabut dansı videosu NFT’ye dönüştürüldü! Satış gelirleri bağışlanacak…

Bugüne kadar sayısız paylaşıma konu olan popüler tabut dansı videosu, NFT’ye dönüştürülerek ‘Foundation’da açık artırmaya çıkarıldı. Söz konusu videoda, omuzlarında tabut taşırken dans eden bir grup insan görülüyordu. Tabut dansı videosunun NFT satışından elde edilen gelirin bir kısmının, Ukrayna’daki savaş mağdurlarına bağışlanacağı ifade edildi.

Will Smith’in Oscar tokadı kripto para oldu! Yalnızca 1 yatırımcı kâr etti…

Popüler aktör Will Smith’in 94. Oscar Akademi Ödülleri sırasında ünlü komedyen Chris Rock’a attığı tokat, Will Smith Inu isimli bir kripto para oldu. ‘Memecoin’ formundaki kripto para, kısa bir süre içerisinde 3 milyon dolardan fazla işlem hacmine ulaştı.

Tesla, o modelin çalışanlara özel bir versiyonunu üretti! Daha uzun menzili var…

Tesla; Model Y aracının daha uygun fiyatlı, daha büyük bataryalı ve daha uzun menzil sunan bir versiyonunu satışa sundu. Söz konusu Tesla Model Y aracın, yalnızca şirket çalışanları için satışa çıkarıldığı ifade edildi.

Elon Musk’tan lityum açıklaması! Tesla, madencilik işine girebilir…

ABD merkezli elektrikli otomobil devi Tesla’nın kurucu CEO’su Elon Musk, dünya genelinde elektrikli otomobillere yönelik artan talep ve yükselen hammadde maliyetleri nedeniyle küresel bir lityum krizi yaşandığına dikkat çekerek şirketin madencilik işine girebileceğini açıkladı. Asıl sorunun lityum çıkarma ve arıtmada olduğunu ifade eden Tesla CEO’su, madencilik ve arıtma işine doğrudan giriş yapabileceklerini dile getirdi.

Yeni bir Bitcoin madenciliği tesisi kuruluyor! Güneş enerjisiyle çalışacak…

Kripto para depolama şirketi Blockstream ve dijital ödeme hizmetleri şirketi Block Inc., yeni bir Bitcoin madenciliği tesisi kuracaklarını duyurdu. Söz konusu Bitcoin tesisinin, Tesla’nın teknolojisini kullanarak güneş enerjisinden güç alacağı ve bu nedenle çok daha sürdürülebilir bir çözüm sunacağı ifade edildi.
———————————————————————————-
Akşam TV Youtube Kanalına Abone Olmak İçin:
https://buff.ly/2uSW61F

Akşam TV Sosyal Medya Hesapları:
Twitter: https://twitter.com/aksamwebtv
Instagram: https://www.instagram.com/aksamtv/
Facebook: https://www.facebook.com/aksamtv/

#Oscar tokadı kripto para oldu | TeknoZone #25 #kripto #kriptoparahaber 2022

kriptopara,kripto para,kripto para son dakika,crypto para birimleri,kripto,bitcoin analiz,crypto,merkez bankaları,para,bitcoin,ethereum analiz

By aslankoz

Merhaba ben aslan sizlere bilgiler sunmak için burdayım sizlerde değerli yorumlarınız bekliyorum.

Bir Cevap Yazın

Bildirimlere İzin Ver    Tamam Hayır Teşekkürler